[social]

מסלולי ייעוץ

משהו חשוב לפני שיוצאים לדרך:

תהליך היציאה מהארון וההתמודדות האישית והמשפחתית עם קבלת הזהות המינית והשלכותיה, הינו תהליך שעשוי להיות מורכב ולפגוש אותנו בנקודות זמן ומצבים שונים של חיינו. ייתכן כי ליווי קצר מועד יסייע בהתמודדות עם הגילוי והקושי הראשוני ומכאן תמשיכו לבדכם. במקרים אחרים, תחושו צורך בליווי של מספר פגישות שיעניקו תמיכה וכלים להתמודדות עם המציאות המשפחתית. הצורך בליווי וסיוע יכול לפגוש אתכם גם במרחק של זמן מרגע היציאה מהארון (אני יודעת שבמקרה הפרטי שלי זה היה כך) בהתאם להתפתחות החיים ומעגלי החיים השונים (זוגיות חדשה, הורות גאה, שיתוף היציאה מהארון בפני מעגלים חברתיים שונים שלנו ההורים). מטרת המפגשים הינה לפתוח פתח לדיאלוג, קבלת הכוונה, כלים ויציאה משותפת לדרך חדשה. מתוך ההכרה בשונות ובצרכים האינדיבידואליים של כל אחד ואחת מאיתנו, מסלולי הייעוץ מהווים בסיס ראשוני בלבד. יחד, בהתאם לצורך האישי שלכם, לסיפור המשפחתי, נבנה את מסלול הייעוץ שייתן לכם את המענה המדויק ביותר.

מסלולי ייעוץ בסיסיים

מסלול פגישת אינטנסיבית לייעוץ ראשוני

פגישת ייעוץ באורך של כ- 3 שעות. זוהי פגישה עמוסה בתכנים וברגשות ולכן היא דורשת זמן.

למי זה מתאים?
לכם ההורים שזה עתה חוויתם יציאה מהארון של הבן או הבת, לכם שהמידע אודות הזהות המינית של בנכם/בתכם הגיע אליכם בדרך עקיפה ואינו נותן לכם מנוח. אם אתם מודאגים, מוצפים במחשבות מטרידות, בחששות, ומתקשים לתפקד בשגרת היום הרגילה, אם אתם חשים חוסר אונים ותוהים לאן מתקדמים מכאן או מה עושים עכשיו, כנראה שאתם זקוקים לעזרה. מזמינה אתכם ליצור קשר ולאפשר לעצמכם לקבל את הייעוץ והתמיכה שאתם זקוקים לה.

מה צפוי לקרות בה?
זוהי פגישה שבה תוכלו לפרוק את המטען הכבד הזה וביחד ננסה לעשות סדר בדברים ולפזר את הערפל. זוהי פגישה ארוכה מהרגיל, ובמהלכה ננסה להבין מהו בליל הרגשות שמציפים אתכם, מה עומד מאחוריו, מהי הפרשנות שלכם לגילוי ועל מה היא נשענת, מה יכול לעזור לכם להכיל את המידע החדש, מהי משמעות הדרך שבה הגיעו הדברים לידיעתכם, מה עובר על הבן/הבת בימים אלה שבהם כל-כך קשה לכם. ננסה לגבש החלטות אופרטיביות שיהוו מעין 'סטטוס קוו' שיהיה מקובל על שני הצדדים ויקל עליכם את ההתמודדות העכשווית. ובעיקר נזכיר ונזכור תמיד שיש מעבר: הבן איננו רק הומו, הבת איננה רק לסבית. הם עוד ה-מ-ו-ן דברים אחרים.
פגישה זו נועדה להעניק מענה ראשוני לכם ההורים ו/או לבן או הבת. במהלך הפגישה נחליט יחד אם ישנו צורך בהמשך הליווי ובאיזו מתכונת.

סדרת פגישות ייעוץ

 כמה פגישות?

זה תלוי בהרבה משתנים, אולם בדרך כלל מדובר בתהליך קצר-מועד שמתכנס לעד 12 מפגשים. לאחר שניפגש, נעשה הערכת מצב ונבנה ביחד את התכנית להמשך הדרך.

למי זה מתאים?
לאלה מכם שכבר חוו את היציאה מהארון, אולם עדיין חווים קושי, חשים כי ישנן המון שאלות שנותרו ללא מענה, פחדים וחששות. ייתכן כי אתם חשים שעדיין אינכם יכולים לחלוק את הגילוי עם מכרים או עם חברים מה שמותיר אתכם בתחושת אי נוחות או אפילו בבדידות מול הדבר הגדול הזה. היציאה מהארון היא תהליך דינמי והיא נמשכת חיים שלמים, ובהתפתחות האישית והמשפחתית שוב ושוב היא מציבה בפנינו ההורים סוגיות חדשות, קשיים ודילמות. לכן גם אם בעבר הרגשתם ש"הכל בשליטה" אבל עכשיו אתם חשים פתאום ששוב קשה לכם להתמודד – אל תישארו לבד. צרו קשר ונקבע פגישה.

מה צפוי לקרות בתהליך?
במהלך הפגישות ננסה להבין מהם דפוסי ההתמודדות של כל אחד מבני המשפחה עם קשיים הנקרים בדרכו, ולמה זקוק כל אחד מכם כדי לקבל את היציאה מהארון ולהשלים עמה. נציף סוגיות הקשורות ליציאה מהארון, (למי מספרים? מתי? מה חושפים? האם מותר לחבר/ה להישאר לישון, איך מספרים לאחים קטנים ועוד) ונגבש דרכי פעולה. ננסה לבחון מהן האמונות שמחלישות אתכם בתהליך, וננסה להחליף אותן באמונות אחרות שיהוו עבורכם מקור להתחזקות ולשאיבת השראה. העיבוד המשותף יכניס את היציאה מהארון לפרופורציות הראויות לה, ישיב למערכת את האיזון ההכרחי לתפקודה האופטימאלי ויאפשר לכם להמשיך בחייכם מחוזקים, מתפקדים ושמחים. העבודה המשפחתית/הזוגית המשותפת על הסוגיות העומדות על הפרק תרחיב את גבולות ההכלה של בני המשפחה, ותהפוך את הקושי שנקרה בדרככם להזדמנות לגדילה משפחתית ואישית.

 

ליצירת קשר ושיחת היכרות ראשונית לחצו כאן