[social]

גם וגם וגם

גם וגם וגם
מרץ 26, 2014 בתי תורג'מן

יש משהו בסיסי שאנשים לא תמיד מבינים בעניין יציאה מהארון, והוא שלא באמת מדובר באירוע חד-פעמי. לא עבור ה"יוצא" ולא עבור בני משפחתו. תמיד יש מישהו חדש שנכנס לחייך, ואיכשהו מגיע השלב שבו אתה בוחר אם לשתף או לא. נכון, לפעמים זה פשוט לא רלוונטי לטיב היחסים, וכולם יכולים בהחלט להמשיך הלאה בחייהם גם ללא המידע המרתק הזה, ובמקרים אחרים – ואלה כמובן הכי בריאים והכי נוחים לכולם – זה בכלל לא אישיו.

אבל בישראל 2015,  אנחנו לרוב עוד לא שם.

וזה מוביל אותנו לכך שלפני בערך שבועיים יצאתי (שוב) מהארון. וכמו תמיד זה מתחיל בהתלבטות ובתחושה מתוחה משהו (מינוריים וזניחים לחלוטין, בהשוואה למה שהיה פעם), ונגמר בהקלה עצומה שמזככת לי את חדרי הלב ועושה אותי שלמה ושמחה יותר במה שיש. במיוחד כשזה בפני מישהו שהחשבתי אותו כאגוז קשה לפיצוח, והופתעתי לטובה. מן הסתם זו עוד הוכחה שכולנו שבויים בסטיגמות, כי מה באמת גורם לנו לחשוב שאנחנו יודעים הכל על מישהו, אם לא הדעות הקדומות שטבועות בנו.

ש' ואני מכירות כבר כמעט שנה, וכבר חלקנו זו עם זו הרבה דברים אישיים, אבל עד היום לא סיפרתי לה שאני אמא לשני בנים הומוסקסואליים. איכשהו היה נראה לי שזה מידע שיהיה לה קשה להכיל ולקבל וחשבתי שעדיף לחכות עם זה. אבל היום החלטתי שזהו. עד כאן. ממש לא מתאים לי להסתיר, לא מתאים לי להחביא, לא בשבילה ולא בשביל איש. הרי מזמן הגעתי למסקנה שאינני מתחבאת יותר. אלה הילדים שלי, זהו המסע שלי. מי שרוצה להצטרף – נהדר, ומי שכבד עליו – זה גם בסדר, שרק יזוז לי מהדרך בבקשה. הוא פשוט מפריע לי להתקדם ולהתרכז במה שחשוב באמת.

ש' לא היססה ומיד בחרה להצטרף. היא התרגשה מאוד מגילוי הלב שלי והודתה לי על כך ששיתפתי אותה והחיבוק הגדול והחם שלה גם שימח אותי, ואם להודות על האמת, גם גרם לי קצת להתבייש בכך שהטלתי בה ספק. ועם זאת, אולי האינטואיציה הראשונית שלי בכל זאת הייתה נכונה? אולי ש' הייתה זקוקה להיכרות המעמיקה איתי לפני שאני משתפת אותה עם הסיפור שלי. ואולי בכלל לא בה מדובר, אלא בי.

אני זוכרת שבתחילת הדרך הייתה בבית הספר יועצת חכמה (ומקסימה!) שאמרה לבן שלי : "תמיד תזכור שאתה לא רק הומו. אתה עוד הרבה דברים אחרים." אז אולי גם אני רציתי לעצמי את ההזדמנות להראות לש' שכן, אני אמא של שני ילדים הומואים (נפלאים ומקסימים ואהובים) – אבל אני גם אמא של ילד שהוא לא ואני גם עוד המון המון דברים אחרים. וכמה טוב שעכשיו אני כבר בוטחת בה ובעצמי כדי להיות גם וגם וגם.

אז אם אתם נמצאים בדיוק עכשיו בצומת המבלבלת הזו, שבה אתם כבר לא בטוחים מי ומה הילדים שלכם, ונדמה לכם שעל הדרך אתם גם קצת מאבדים את עצמכם – תרשו לעצמכם להיות גם וגם. זה באמת לא מה שמגדיר אותנו. זו רק תוספת קטנה ומאתגרת למכלול שהוא אנחנו.

ואם קשה לכם לראות את זה כך, צרו קשר. בדיוק בשביל זה החלטתי שאני גם אמא של וגם יועצת להורים ולמשפחות בתהליכי יציאה מהארון. כמה טוב שאפשר להיות גם וגם.

7,937 Comments


    Fatal error: Allowed memory size of 94371840 bytes exhausted (tried to allocate 5775058 bytes) in /home/meever/meever.co.il/site/wp-includes/class-walker-comment.php on line 181